записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

Терапія

Отит – це запальне захворювання у вухах. Найчастіше хвороба зустрічається в дитячому віці. У малюків євстахієва труба значно коротша, тобто бактерії швидше можуть потрапити в середнє вухо. 80% дітей до 3-х років хоча б раз, але хворіли на отит. Захворювання досить серйозне і при несвоєчасному звертанні до медустанови виникає часткова або повна втрата слуху й інші ускладнення.

Класифікація та першопричини отиту

Лікування отиту Оксфорд МедікалВ отоларингології отит підрозділяють на зовнішній, середній і внутрішній. Все залежить від провокувальних чинників.

Зовнішній отит виникає через пошкодження вуха (хімічними рідинами або травмуванням).

 

Середній отит діагностується набагато частіше. Він розвивається через бактерії (стафілокок, стрептокок, пневмокок, гемофільні палички та ін.) Середній отит є наслідком інфекцій і вірусних захворювань. При сильному сяканні або чханні бактерії по слуховій трубі потрапляють до середнього вуха та викликають запалення. Також до причин появи середнього отиту відноситься переохолодження, викривлення носової перегородки, збільшені аденоїди тощо.

 

Внутрішній отит розвивається внаслідок неправильного лікування середнього отиту або менінгіту. Захворювання досить серйозне, оскільки може викликати втрату слуху.

Симптоми отиту

Симптоми отиту залежать від його виду.

 

Зовнішній отит супроводжується ниючим болем в області вух, набряком і невеликим підвищенням температури. При жуванні біль стає дуже сильним.

 

Середній отит проявляється болем у вухах, високою температурою тіла, невеликим зниженням слуху, виділенням гною (не завжди). Маленькі діти до 3-х років стають плаксивими й відмовляються від їжі.

 

Внутрішній отит (лабіринит) має гострі прояви у вигляді різкого запаморочення, нудоти, шуму у вухах, зниження слуху. Проявляється після інфекційного захворювання.

 

Щоб знати, як правильно лікувати захворювання, треба провести діагностику.

Діагностика отиту

Лікар-отоларинголог вислуховує скарги пацієнта й проводить огляд отоскопом або налобним дзеркалом. При отиті лікар легко може побачити почервоніння, звуження слухового просвіту, наявність перфорації та рідких виділень. Усе це свідчить про запальне захворювання.

Також в отоларингології використовуються й інші методи дослідження:

  • аудіометрія (застосовується при внутрішньому отиті);

  • тимпанометрія (ефективна при хронічному отиті);

  • рентген;

  • комп’ютерна томографія;

  • бактеріологічне дослідження гною.

Іноді проводиться загальний аналіз крові для визначення запального процесу.

Методи лікування отиту

Вибір способу лікування також залежить від тяжкості отиту.

Зовнішній отит лікується введенням у вушну раковину лікувальних турунд і закапуванням краплями. Антибіотики виписуються тільки при сильному запальному процесі, а іноді потрібний розтин фурункула.

 

Середній отит вимагає використання антибіотиків і вушних крапель. Коли консервативне лікування не допомагає, проводитися операція – парацентез барабанної перетинки.

Внутрішній отит лікують комплексним підходом залежно від симптоматики. У крайніх випадках застосовується хірургічне втручання – лабіринтотомія.

 

У будь-якому випадку – займатися самолікуванням не можна. Застосування народних засобів (таких, як камфорна олія, борний спирт, цибульний сік тощо) може тільки спровокувати ускладнення, аж до втрати слуху. Тільки но з’являються симптоми отиту, треба негайно йти до фахівця! У медичному центрі Оксфорд Медікал досвідчені лікарі допоможуть визначити форму отиту та призначити ефективне лікування!

 

Запишись на прийом за номером 0678404050 або 0362404050.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки