записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

ЕМГ

ЕМГЕлектронейроміографія, або як її зазвичай називають, електроміографія, ЕНМГ або ще простіше, ЕМГ – один із методів діагностики організму, що допомагає у визначенні функціонального стану скелетних м’язів і периферичних нервів.

 

Проведення електронейроміографії допомагає з’ясувати, на якому рівні рефлекторного ланцюга з’явилася патологія, і яка її серйозність. Вона вважається досить інформативним методом діагностики, що дозволяє виявити широкий спектр неврологічних захворювань – як у активній фазі розвитку, так і на ранньому етапі.

Показання до електронейроміографії

Захворювання, що стосуються нервів та м’язів, можуть бути різними, і часто стандартних методів для їх визначення недостатньо. У цьому випадку невролог може прийняти рішення про призначення електронейроміографії.

 

Відбувається це зазвичай у випадках таких скарг із боку пацієнта, як біль у м’язах, спазми та судоми, слабкість у ногах або руках, а також при складних переломах верхніх і нижніх кінцівок, при грижі міжхребцевих дисків і корінцевому синдромі, ураженні нервів різної інтенсивності та локалізації.

 

Електронейроміографія дозволяє діагностувати наступні захворювання:

 • синдром Паркінсона;

 • розсіяний склероз;

 • полінейропатію;

 • остеохондроз;

 • тунельний синдром;

 • міопатія

 • міотонія

 • міастенія;

 • м’язова дистрофія

Методи електронейроміографії

Виділяють декілька методів електронейроміографії:

 • інтерференційна – дозволяє визначити ураження поверхневих шарів;

 • стимуляція – дослідження швидкості реакції нервів і мигального рефлексу;

 • голчаста – обстеження кривої інтерференційного типу та рухових одиниць;

 • ритмічна стимуляція – визначення ефективності нервово-м’язової реакції;

 • магнітна стимуляція – отримання цілісної картини по тимчасових показниках моторної реакції.

Досить часто процедура проводиться кілька разів, у тому числі під час лікування, і дозволяє визначити ефективність здійснюваної терапії.

 

Підготовка до електронейроміографії не вимагає будь-яких особливостей. Єдиний нюанс щодо випадків прийому медикаментів, що впливають на нервово-м’язову систему. Їх прийом буде необхідно призупинити за два – три дні до проведення процедури ЕНМГ, а також у день її проведення не вживати напоїв або їжу, що впливає на нервову систему (гострі страви, кава, енергетики і т. п.).

Проведення електронейроміографії в МЦ «Оксфорд Медікал»

Електроміографію проводять амбулаторно. Тіло пацієнта при цьому має бути максимально розслаблене, а тому зазвичай процедура здійснюється у положенні лежачи або напівлежачи. На обстежувану зону тіла наноситься спеціальний гель, після чого прикріпляються електроди, підключені до електроміографа. В ході роботи апарату через нерви проходить імпульс, що викликає скорочення м’язів.

 

Перевіряючи роботу нервів, лікар може попросити напружувати той або інший м’яз, що фіксуватиметься на папір або електронний носій. Зовні результат процедури нагадуватиме зубці та хвилі ЕКГ, вудчуття будуть приблизно такі ж самі – як легке, ледве відчутне поколювання. Займає процедура від тридцяти до шістдесяти хвилин і вже на момент проведення дає лікареві усю необхідну йому інформацію про амплітуду та періодичність нервових і м’язових скорочень.

 

При проблемах із м’язами або нервами не марнуйте часу та звертайтеся до невролога медичного центру «Оксфорд Медікал» – лише одна процедура електронейроміографії визначить всю необхідну терапію!

 

Записуйтесь за телефоном (0326) 40 40 50 та (067) 840 40 50

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки