Імунологія в Рівному

Імунологія – це розділ медицини, який вивчає імунітет людини: клітинні, молекулярні та фізіологічні реакції організму у відповідь на впровадження збудників (антигенів) захворювань.

Напрямки в роботі імунолога

Імунолог лікує захворювання, які безпосередньо пов’язані з порушенням роботи імунної системи людини. В наші дні консультація лікаря-імунолога потрібна кожному, оскільки нас оточує маса чинників, які порушують роботу імунної системи.

До них можна віднести несприятливе екологічне довкілля, нераціональне харчування та регулярні стресові ситуації. В сукупності ці чинники заподіюють величезний вплив на здоров’я та якість життя людини, а також погіршують імунну відповідь організму.

Імунологію можна розділити на декілька розділів:

 1. Трансплантаційна імунологія (при проведенні пересадки органів).

 2. Імунологія ембріогенезу (збереження вагітності при несумісності матері і плоду).

 3. Радіаційна імунологія (відновлення захисних сил організму після опромінення).

Захворювання, які лікує імунолог

Серед захворювань, якими займається лікар-імунолог – імунодефіцитні стани (первинний, вторинний), алергічні захворювання (дерматити, кропив’янка, сезонні полінози та кон’юнктивіти), спадкові та придбані захворювання, в результаті яких знижується або відсутня захисна реакція організму.

Ось лише невеликий список хвороб, при яких також потрібна консультацію лікаря-імунолога:

 • оперізувальний лишай, кандидози;

 • затяжні та рецидивні захворювання органів дихання;

 • хронічний фурункульоз;

 • часті вірусні та бактерійні інфекції в дитячому віці (категорія ЧХД);

 • безпліддя і невиношування плоду при вагітності.

Крім того, консультація цього фахівця потрібна при променевій терапії при онко-патологіях, а також при пересадці органів.

Детальніше про імунітет

Імунітет – це захисний механізм, який починає працювати при попаданні в організм патогенів інфекційного та неінфекційного походження, а також запускає цілий ряд захисних реакцій. Імунітет бере участь в клітинній регуляції.

Імунітет буває двох видів:

 • вроджений (успадкований);

 • набутий (сформований).

Вроджений, природний імунітет, здобувається при народженні людини. Він миттєво реагує на проникнення сторонніх організмів. Він уперше стикається з патогенами, не запам’ятовує специфічні сторонні антигени й не забезпечує постійний захист від інфекційних збудників у майбутньому.

Придбаний імунітет знешкоджує й бореться із сторонніми, небезпечними мікроорганізмами, які вже потрапляли в організм раніше. У боротьбу вступають Т-лімфоцити. Цьому виду імунітету властива імунологічна пам’ять (він запам’ятовує патогенні мікроорганізми, з якими раніше вже зустрічався).

Антигени – це біологічно активні речовини (мікроорганізми), які на генетичному рівні сторонні людському організму і при попаданні в нього викликають розвиток імунної відповіді.

Види антигенів

В ролі антигенів для організму людини виступають:

 • віруси;

 • бактерії;

 • прості;

 • гельмінти;

 • грибки;

 • тканини тварин і рослин.

Після попадання антигенів в організм формується імунна відповідь: виробляються антитіла, які вступають у боротьбу з антигеном, відбувається уповільнення внутрішньоклітинних реакцій. Можливий розвиток імунологічної толерантності. В цьому випадку організм не здатний виявляти сторонніх патогенних збудників, і, як наслідок – розмноження шкідливих мікроорганізмів, а також інтоксикація організму продуктами розпаду, внаслідок чого й прогресує захворювання.

Порівняно недавно імунологія стала окремим напрямком в медицині, тому виникає справедливе питання: які захворювання лікує імунолог, які методи лікування застосовує в практичній медицині.

Методи діагностики в імунології

Для діагностики проводяться наступні заходи:

 • шкірні проби з метою встановити алерген, визначають IGE до алергенів (аналіз крові);

 • дослідження імунного статусу пацієнта й рівня власного інтерферону в крові;

 • комп’ютерна спірометрія органів дихання;

 • цитологічні дослідження.

Методи лікування в імунології

Для лікування імунної системи застосовуються специфічні препарати, які діють безпосередньо на пошкоджену імунну систему. До них відносять різні сироватки, імуноглобуліни, моноклональні антитіла, антибіотики, імуномодулятори (препарати інтерферонового ряду) та імуностимулятори. Також широко застосовується цитокінова та антицитокінова клітинна терапія.

Обстеження у імунолога дозволяє зберегти імунітет, здоров’я та якість життя, а тому не затягуйте з візитом і вирішуйте питання із власним здоров’ям вчасно. Записатися на прийом до імунолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Рівному ви може по телефону (0362) 40-40-50 і (067) 840-40-50.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ІмунологіяЦіна
Первинний прийом 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (0362) 40 40 50

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом