Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Бородавки — звідки з'являються, які бувають, і як лікувати?

22.06.2016
image

Більшість з нас в своєму житті стикалися з такою проблемою шкіри, як бородавки: в когось вони були з дитинства, хтось виявив їх у себе нещодавно, а дехто навіть невдало намагався вилікувати їх самостійно.

Бородавки бувають будь-яких розмірів та форми, можуть утворюватися у різних місцях на шкірі та з'являються в людей незалежно від віку.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ БОРОДАВОК

Головним причиною виникнення бородавок є  вірус папіломи людини. Вірус папіломи людини надзвичайно поширений, тому що дуже легко передається:

  • побутовим шляхом через пошкоджену шкіру;
  • під час незахищених статевих контактах;
  • від матері до дитини при вагітності або пологах.

Бородавки, виникаючі під дією вірусу, виростають від кількох міліметрів до декількох сантиметрів. Деколи вони зростаються, утворюючи більш об'ємні по площі новоутворення. Спочатку бородавки такого ж кольору, як шкіра, але під час росту змінювати колір та форму.

ЯКІ БУВАЮТЬ БОРОДАВКИ?

Бородавки можуть утворюватися по всьому тілу: на обличчі, руках, ногах, пальцях та підошвах. Ось декілька основних типів цих новоутворень:

  • Прості (звичайні), або вульгарні бородавки — округлої неправильної форми, гладенькі, величиною до 5 мм, такого ж кольору, що шкіра, утворюються, в основному, на руках, можуть розростатися від однієї більшої бородавки
  • Старечі - основою цих бородавок є відмерлі м'які тканини. Вони мають темний колір.
  • Гострокінцеві кондиломи - бородавки що мають темнотілесний колір. Дислокуються навколо анального отвору, в ротовій порожнині, на статевих органах. Розвиваються кондиломи стрімко і часто об'єднуються в групові новоутворення.
  • Акрохорди (ниткоподібні бородавки) - з'являються у вигляді жовтуватого горбика. Згодом вона витягується в  продовгувату форму на ніжці. Акрохорди еластичні і щільні, довжиною до 4-6 мм, хоча зустрічаються і до 1 см. Вони з'являються здебільшого у людей після 60 років. Концентруються в зоні обличчя, шиї. Поодинокі ниткоподібні бородавки можуть зустрічатися в області паху, під молочними залозами.
  • Бородавки підошовні утворюються на стопах. Вони дуже схожі на звичайні мозолі. Незручне взуття може стати однією з причин їхньої появи.

ЯК ПОЗБУТИСЯ БОРОДАВОК?

Щоб позбутися бородавки, треба її зруйнувати, отож дієвий метод лікування — видалення наявних розростань лікарськими засобами або фізичним впливом.

Щоб видалити бородавки, застосовуються наступні методи:

  • видалення рідким азотом (кріодеструкція);
  • радіохвильовий метод (Апарат Сургітрон).

При лікуванні папіломавірусної інфекції потрібно робити не тільки зовнішнє, а і внутрішнє протирецидивне лікування.

Коли ви виявили у себе бородавки, не варто самим займатися самолікуванням, тим більше, видаленням. Поставити правильний діагноз щодо виду бородавок та призначити правильне лікування може тільки лікар.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом